GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Teservisdelar 10383404
nr 1038 3404
Ulla Procopé
(1921-1968), Finland
Teservisdelar, 8 delar,Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Arabia. Målad dekor i koboltblått. Signerade ARABIA FINLAND UP, lanserades 1961
Ulrika, Ulla, Procopé, finländsk formgivare född 1921 i Helsingfors, död 1968.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 16 maj 2016
kl 18:15:49
700 kr
1.000 kr
1.600 kr
1.600 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
16 maj
50/60-tal
Läs mer om 50/60-tal
Ulla Procopé
Läs mer om Ulla Procopé
Arabia